dzień otwarty I LO Wejherowo 2021

W dniach 17.05.2021 - 21.05.2021 będą obowiązywały w szkole nowe numery sal lekcyjnych, których plan znajduje się tutaj

matura

Drodzy Maturzyści!

na stronie internetowej szkoły, w zakładce Egzamin maturalny pojawiły się nowe informacje dla zdających.

 

Słowa ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi” to najczęściej słyszany w miejscu ostatecznego pożegnania tekst, ale Pani Maria Kureczko była osobą wyjątkową, dlatego trzeba rozpocząć to wspomnienie od poety Leszka Długosza, który tak uzasadnia konieczność pośpiechu towarzyszącego miłowaniu ludzi:
Oni naprawdę tak umieją odejść nagle
Tak nie wrócić, zawieruszyć się na amen, zatrzeć ślad...
Jeszcze się ręce wyciągają
Jeszcze witać, mocno jeszcze objąć chcą
A tu już puste miejsca po nich
Fotografie, telefony głucho milczą dzień i noc...

M. Kureczko

W tym roku po raz drugi obchodzimy narodowe święta majowe w sposób nietypowy - tylko wirtualnie. Z tej okazji uczniowie szkoły obejrzeli film na temat historii i tradycji obchodów Święta Narodowego 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy. Tradycja świąt majowych dodawała Polakom siły w najmroczniejszych czasach zaborów, II wojny światowej i komunistycznej niewoli. Wierzymy, iż wspomoże nas równie w tych nietypowych czasach pandemii. Film przygotowała klasa 1h pod opieką Pana Marcina Lilla.

więta majaowe

30 kwietnia 2021 r. o godzinie 12:00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Za nami wspomnienia, wzruszenia, trochę humoru, podziękowania, życzenia i gratulacje. 

21 kwietnia 2021 roku uczniowie klasy drugiej humanistycznej wzięli udział w warsztatach teatralnych online. Teatrolog Anna Zalewska – Uberman, pracująca na co dzień w Teatrze Dramatycznym im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, odsłoniła przed młodzieżą tajemnice teatru, które zwykle są dla widzów niedostępne. Miejscem, które wzbudziło szczególne zainteresowanie humanistów „Sobieskiego”, była rekwizytornia.

Projekt bez tytułu 4

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, przypadający na 23 kwietnia, obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej praw autorskich.
W naszej szkole ten dzień na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości, podkreślając w sposób szczególny rolę książek w zmieniającej się rzeczywistości oraz potrzebę poszanowania pracy twórczej pisarzy. 

Niebieski Ocean Turkusowy Kolaż Zdjęć Post na Facebook 1

Znamy już wyniki etapów finałowych Pomorskiej Ligi Zadaniowej i konkursu pt. “Wygraj indeks”.

beztytulu

Ale źródło sztuki wciąż żyje, chciałoby się strawestować słowa Jacka Kaczmarskiego, pisząc o dokonaniach naszych uczniów w czasie pandemii. Wydawać by się mogło, że w tym czasie „morowym” życie artystyczne zapada w sen, niekoniecznie zimowy. Na szczęście wielu organizatorów konkursów skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych i wyższych nie zamierza rezygnować z aktywności, czego dowodem bardzo udany projekt „Between.Pomiędzy” organizowany przez Uniwersytet Gdański czy tez interdyscyplinarny konkurs I Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie.

Earthy 2

Podkategorie